آرشيو مقالات

 • 19/شهر/1396 - 22:24
  روز دوشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۶ شمسی، منطقه ی مرزی «جمونه» در «سوریه» (واقع در مجاورت مرز «عراق») مورد هجوم تروریست های «داعش» قرار گرفت که طی آن، رزمنده ی پاسدار پاسدار «محسن حججی» به اسارت درآمده و جمعی از مدافعان حرم، به شهادت رسیدند. یک روز پس از این واقعه، تروریست های «داعش» اقدام به انتشار فیلمی از اسارت «محسن حججی» و پیکرش پس از قتل او نمودند. این فیلم، در موطنِ «شهید حججی» آوازه ای تاریخی پیدا کرد و نامِ این پاسدارِ بی ادعا و گمنامِ نجف آبادی را در میانِ ایرانیان و حتی شیعیانِ منطقه، بر سر زبان ها انداخت.
 • 19/شهر/1396 - 22:21
  شهید حسن مقدم از نیروهای لشکر 10 سیدالشهدا (ع) تنها 19 سال سن داشت که در جریان عملیات کربلای دو به شهادت رسید. در ادامه روایت یکی از همرزمان از نحوه شهادت این شهید را می خوانید.
  ساعت از 12 گذشته بود که درگیری روی ارتفاعات اطراف ما شروع شد. سمت راست ما ارتفاع 2519، شهید صدر و وارس بود و سمت چپ ما ارتفاع سکران.
 • 18/شهر/1396 - 21:08
  هزاران شهید در دوران انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس تقدیم نظام جمهوری اسلامی شد و امروز تنه تنومند جمهوری اسلامی این چنین قطور شده است و در طول دوران انقلاب اسلامی وقایعی همچون واقعه ۱۷ شهریور در میدان ژاله تهران اتفاق افتاد که به جمعه سیاه معروف شد.
  جمشید آموزگار پس از واقعه آتش‌سوزی سینما رکس آبادان مجبور به استعفا شد و پس از آن جعفر شریف‌امامی نخست وزیر ایران شد و اعتراضاتی از ۱۳ شهریور آغاز شد و تا ۱۶ شهریور به اوج خود رسید به گونه‌ای که در تظاهرات روز ۱۶ شهریور بالغ بر ۵۰۰ هزار نفر در تهران شرکت داشتند.
 • 13/شهر/1396 - 22:21
  مقاومت اسلامی در بیانیه ای لبنان تاکید کرد که مسلمانان در میانمار از سوی نظامی جنایتکار که از حمایت رژیم اشغالگر برخوردار است، در معرض وحشیانه ترین جنایت ها قرار می گیرند.
  در این بیانیه آمده است: حزب الله جنایتهای صورت گرفته علیه مسلمانان روهینگیای میانمار را  محکوم می کند؛ جنایتهایی که هزاران کشته و دهها هزار آواره به دنبال داشته، اما مدعیان دفاع از حقوق بشر در جهان در مقابل آنها سکوت اختیار کرده اند.
 • 22/مرد/1396 - 22:47
  شاز زمان حضرت یحیی (ع) تا حسین بن علی (ع) در سال ۶۱ هجری یا جنایت‌های کومله و دموکرات و زخمی که منافقین و ضد انقلاب بر تن مدافعان میهن باقی گذاشته‌اند؛ «ذبح» انسان رازی سر به مهر باقی‌مانده است؛ رازی که با هر جنگ آلت قتلی در دست جلادان و دشمنانِ جبهه حق می‌شود. رازی که همچون تبر بر پیکر درختی تنومند زده می‌شود تا آن را بخشکاند اما غافل از اینکه هر زخم جوانه‌ای می‌شود که پیچک‌وار گریبان دشمن را می‌گیرد تا از نفس بیفتد و نابود شود.
 • 21/مرد/1396 - 19:15
  شهید محسن حججی متولد 21 تیرماه 1370 در شهرستان نجف‌آباد است که سال 1385 وارد  فعالیت‌های فرهنگی شد و در سال 1391 ازدواج کرد، ثمر ازدواج وی پسری به‌نام علی است که یک و نیم سال دارد. روز دوشنبه 16 مرداد 1396 به اسارت دشمن درآمد و در روز چهارشنبه 18 مرداد 1396 در سوریه به درجه رفیع شهادت نائل شد.
  وصیت‌نامه شهید محسن حججی را با هم می‌خوانیم:
 • 19/مرد/1396 - 15:37
  شهادت و شهادت طلبی
  شهادت قلّه کمال
 • 16/مرد/1396 - 21:10
  شیر زنان آبادانی قابل ستایش هستند. زنانی که در صحنه دفاع از شهرشان مقاوم بودند و در دوران محاصره یکساله این شهر، دوشادوش مردان ماندند و ایستادگی کردند. شهر بندری آبادان تا انتهای جنگ همچنان دستخوش ناآرامی‌هایی بود که دشمن با گلوله‌باران گاه و بیگاهش برای مردم و رزمندگان این شهر مرزی ایجاد می‌کرد. از همین رو ماندن مردم و پایداری‌شان بسیار برای رزمندگان دلگرم‌کننده بود. شهید مریم فرهانیان یکی از همین زنان بود که تا لحظه شهادتش در منطقه جنگی آبادان ماند و به مداوای مجروحان جنگی پرداخت. ایام گرم مردادماه یادآور شهادت این شیرزن آبادانی است.
 • 16/مرد/1396 - 21:07
  شهید محسن دین شعاری در 5 مرداد 1338 در تهران متولد شد و بیست و هشت سال و 10 روز بعد در 15 مرداد 1366 مصادف با عید قربان در سردشت و ارتفاعات دوپازا به شهادت رسید. او از نیروهای خبره گردان تخریب  و علمدار این گردان در لشگر 27 محمد رسول الله (صلی الله علیه و آله) بود. امروز سالگرد شهادت این دلاور است. آنچه در ادامه می خوانید، خاطره ای به روایت این شهید است.
 • 9/مرد/1396 - 21:03
  مرکز حقوق بشر "المیزان" فاش ساخت: رژیم صهیونیستی همچنان جنازه 249 مرد و زن شهید فلسطینی را توقیف کرده است و از تحویل آنان به خانواده هایشان خودداری می کند.
   
  به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، این نهاد حقوقی در گزارش خود تاکید کرد: اسرائیل برخی از این جنازه ها را از دهه 60 قرن گذشته تاکنون توقیف کرده است که این اقدام به منزله مجازات دسته جمعی فلسطینیان می باشد.
 • 7/مرد/1396 - 22:33
  از زمان اجرای عملیات استشهادی قدس در چهاردهم ژوئیه جاری تاکنون 15 فلسطینی به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست به شهادت رسیده اند.
  به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین به نقل از منابع فلسطینی، در این بازه زمانی 1400 تن دیگر هم به ضرب گلوله اشغالگران صهیونیست زخمی شده اند.
  اسامی این شهدا به شرح زیر است:
  1. محمد أحمد جبارين/ أم الفحم.
 • 30/تير/1396 - 18:30
  عظمت خانواده‌های شهدا و استقامت آنها در تحمل مشکلات و احساس آنها نسبت به فقدان عزیزانشان چیزی کمتر از عظمت شهدا ندارد. احساس خانواده های شهدا در هنگام شهادت عزیزانشان در جبهه جنگ همواره احساسی واقعی و فرا مکانی بوده و آنها معمولا پیش از اینکه خبر شهادت عزیزانشان را دریافت کنند، آن را حس می کنند. پایگاه خبری الهد در این رابطه با تعدادی از خانواده های شهدای مقاومت لبنان در سوریه گفتگوهایی انجام داده است.
 • 21/تير/1396 - 18:08
  موسسه مطالعات امور اسرائیلی و فلسطینی "قدس" اعلام کرد: از آغاز انتفاضه قدس تاکنون 333 فلسطینی به شهادت رسیده است.
  این موسسه طی پژوهشی آماری که نسخه ای از آن به مرکز اطلاع رسانی فلسطین دورنگار شد: تاکید کرد: با شهادت سعید ناصر و اوس سلامه در جریان درگیری های اردوگاه جنین واقع در شمال کرانه باختری شمار شهدای انتفاضه قدس به 333 تن افزایش یافت.
  بر اساس این پژوهش آماری، از آغاز سال جاری تاکنون 54 فلسطینی به شهادت رسیده است.
 • 20/تير/1396 - 22:02
  نایب رئیس تشکیلات بسیج مردمی الحشد الشعبی روز یکشنبه (۱۱ تیر) با حضور در منزل سردار شهید مدافع حرم "شعبان نصیری"، با خانواده ایشان دیدار و گفتگو کرد.
  ابو مهدی المهندس ضمن تسلیت به خانواده شهید گفت: حاج شعبان در زمان جنگ مسئول بنده بودند. حاجی سال ۶۴ فرمانده گردان دستغیب شدند و پس از آن فرمانده لشکر سید الشهدا بودند. بعد از عملیات کربلای ۵ تا آخر جنگ رئیس ستاد ما در بدر بودند.
   
 • 18/تير/1396 - 22:31
  روحیه ظلم‌ستیزی و کمک به مظلومان شهید وحید نومی گلزار مثال زدنی بود. دوستان و اطرافیانش همه با این خصوصیت اخلاقی‌اش آشنایی داشتند و می‌گویند در کنار مسائل اعتقادی این روحیه وحید را شهید مدافع حرم کرد. حرف کمی نیست که جوان تازه ازدواج کرده‌ای نیمی از حقوقش را نذر کمک به نیازمندان ‌کند و سخت‌تر از آن پسر پنج ساله‌اش را برای کمک به فرزندان شیعیان تنها بگذارد و برود. همین روحیه سبب شد تا او شهید ظهر عاشورا لقب گیرد و جانش را برای دفاع از عتبات مقدسه در سامرا فدا کند.
 • 18/تير/1396 - 22:23
  روز چهارشنبه مراسمی به مناسبت یادبود حاج احمد متوسلیان و همراهانش برگزار شد که متاسفانه با حواشی نا خوشایندی همراه بود. حواشی ای که باعث شد مهمان برنامه یعنی عیسی الایوبی که برای بیان خاطراتش از حاج احمد آمده بود ناراحت از سالن خارج شود.
 • 12/تير/1396 - 21:12
   شهربانو و الهه منصوریان بانوان قهرمان ووشو با خانواده شهید مدافع حرم حمزه کاظمی دیدار کردند.
  شهربانو منصوریان در این دیدار صمیمی گفت : زمانی که تروریست های داعش در حرم امام راحل و مجلس شورای اسلامی مرتکب جنایت شدند به اهمیت نقش مدافعان حرم پی بردم که امنیت  ما به خاطر وجود این شهدای عزیز است و همان موقع برای مبارزه با داعش اعلام آمادگی کردم  که اگر خانم ها هم امکان حضور در مبارزه را دارند من پوتین هایم آماده هست .
 • 29/ارد/1396 - 21:01
  نام جهادی‌اش مرصاد است؛ از فرماندهان لشکر فاطمیون. جانباز جبهه مقاومت اسلامی. اهل مشهد و متولد1353. مرصاد که مربی رسمی فدراسیون کاراته است و دان 5 این رشته را دارد، ورزیدگی تنش را به ایمان گره می‌زند و سال‌هاست در جبهه مقاومت اسلامی حضور دارد. او در این جبهه تا به آنجا پیش رفته که اکنون از فرماندهان لشکر فاطمیون است. گفت‌وگوی ما با مرصاد را پیش رو دارید.چطورخودتان را از میدان ورزشی به میدان جهاد رساندید؟
 • 14/فرو/1396 - 17:59
  اولین شهید مدافع حرم سال ۱۳۹۶ در دومین هفته از بهار درست چند روز مانده به بیست و هشتمین سالگرد تولدش به جمع خانواده بازگشت، با لباس سفیدی بر تن و خفته در تابوتی که روی دوش دوستان و بستگانش تشییع شد و در گلزار شهدای «ده امام» به خاک سپرده شد.
  چند روز مانده به عید با مادرش تماس گرفت و خبر از پایان ماموریتش در سوریه داد. پشت تلفن، از صدها کیلومتر فاصله، مادر را به آمدنش دلگرم کرد و قول داد در اواسط تعطیلات نوروز خودش را به جمع خانواده برساند اما سرنوشت پایان غرورآفرینی را در دفتر زندگی سعید به نام شهادت مهر کرد.
 • 22/اسف/1395 - 20:49
  آنچه می خوانید گفتگویی کوتاه با سرکار خانم معصومه سبک‌خیز، همسر شهید برونسی است.
  خانم سبک‌خیز در آستانه بیست‌وسوم اسفندماه و سالگرد شهادت شهید برونسی هستیم. کمی از این سال‌ها برایمان بگویید. بزرگ‌کردن هشت فرزند سخت نبود؟
  خداوند خودش وعده داده است که این دنیا گذراست. سعی کردم در این سال‌ها به ائمه(س) توسل کنم و هر جوری بود، ایام را با آرامش در کنار بچه‌ها گذراندم.
   
  بچه‌ها در زمان شهادت شهید برونسی، خیلی کوچک بودند. هیچ‌وقت از شما پدرشان را نخواستند؟

صفحه‌ها