1396/5/16
تعداد نظرات:0
21:07
شماره مطلب:13965164878
-A A +A

وقتی شهامت نوجوانان ایرانی برای لبنانی ها درس شد

شهید محسن دین شعاری در 5 مرداد 1338 در تهران متولد شد و بیست و هشت سال و 10 روز بعد در 15 مرداد 1366 مصادف با عید قربان در سردشت و ارتفاعات دوپازا به شهادت رسید. او از نیروهای خبره گردان تخریب  و علمدار این گردان در لشگر 27 محمد رسول الله (صلی الله علیه و آله) بود. امروز سالگرد شهادت این دلاور است. آنچه در ادامه می خوانید، خاطره ای به روایت این شهید است.

وقتی در سوریه بودم، عملیات خیبر شروع شد و متأسفانه نتوانستم در این عملیات شرکت کنم. در سوریه تا جایی که توانستم با مسئولیتی که بر عهده ام بود تکلیفم را انجام دادم اما باز هم مدیون خون شهدا هستم. در لبنان از قبل گفته شده بود که می خواهیم ویدئوی خیبر را نشان دهیم. جمعیتی از لبنانی ها در مسجدی به نام مسجد امام علی (ع) جمع شدند. برادران تبلیغات، فیلم ویدئویی عملیات را آوردند و چون فارسی بود، یکی از برادرها که به زبان عربی مسلط بود ترجمه می کرد که عملیات از کجا شروع شد، از کجا گرفتند، در جزیره مجنون چه کار کردند و اوضاع و احوال عملیات را از اول تا آخر توضیح داد.

آنها سرا پا گوشی بودند و جاهای حساسی، تکبیر از دهان این ها نمی افتاد و دائم الله اکبر می گفتند. ما می دانستیم عملیات چه شده و بچه ها تا کجا پیشروی کردند و در جزیره مجنون چه کارها کردند و چه شهامت ها به خرج دادند. برای لبنانی ها چنین عملیاتی تازه بود. در لبنان شهری هست به اسم «فرحه» که چندان جمعیتی هم ندارد و «فالانژ » هستند. به آنها می گفتیم اگر برادران بسیج ما وارد عمل شوند، ظرف نیم ساعت تا یک ساعت شهر سقوط می کند و به دست رزمندگان می افتد. آنها تعجب می کردند و می گفتند مگر چنین چیزی می شود؟ وقتی فیلم خیبر را دیدند که بچه های پانزده، شانزده ساله ما با چه شهامتی رو در روی دشمن قرار گرفته و نبرد می کنند، خیلی درس گرفتند.

امیدوارم ان شاء الله برادران لبنانی مان از امام خط بگیرند و به نور هدایت شوند تا از یوغ استعمار خارج شوند. در آنجا حدود پنج کشور حاکم بود؛ ایتالیا، ترکیه، فرانسه، نیروهای ویژه آمریکایی و ناوهای آمریکایی و انگلیسی که پیرترین کشور مستقر در آنجا بود. الحمدلله ملت لبنان تکان خوردند و این کشورها را بیرون کردند. پیرترین کشور، انگلیسی بود که فرار کرد. فرانسه هم به اوضاع فجیعی که احتمال دارد در ایران هم نشان داده باشند، خودشان را استتار و فرار کردند. سفارت آمریکا که منفجر شد، خیلی روی نیروهای لبنان مؤثر بود و باعث شد بیشتر کار کنند. این هم به خط مشی امام برمی گردد. وقتی با آنها صحبت می کردیم آنها روحیه می گرفتند و عملیات می کردند.

مشرق

افزودن نظر جدید

Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.