1394/8/24
تعداد نظرات:0
12:22
شماره مطلب:1394824772
-A A +A

اطلاعات شهید

سردار شهید حزب الله، رانی عدنان

سردار شهيد راني عدنان بزي يا ان طور كه بچه هاي حزب الله صدا ميزنند حاج حاتم
حاج حاتم از بچه هاي جنوب لبنان و اهل بنت جبيل متولد 1967 از اعضاب قديمي حزب الله و فرمانده يكي از محور هاي مقاومت در جنگ 33 روزه بود .
ايشون مهندسي مكانيك خونده بود و مدرس مدرسه فني بنت جبيل كه اين مدرسه در جنگ 33 روزه سيزده شهيد تقديم اسلام كرد
حاج حاتم و سيد حسن نصر الله
اين شهيد بزرگوار مدتي را هم در زندان هاي رژيم صهيونيستي زنداني بود البته مطمئن نيستم اما احتمال اينكه ايشون از ازاد شده هاي سال 2000
( بعد از عقب نشيني اراذل صهيونيست )باشند هست
دو روز مانده به پايان جنگ صهيونيست ها هلي بورني را در روستاي غندوريه انجام ميدن كه هدف اون ملحق شدن به نيروهاي لشكر 106 و محاصره جنوب ليطاني بود...اما با پاتك نيرو هاي حزب الله و در نتيجه تلفات سنگين عقب نشيني ميكنند در حين اين پاتك اين سردار دلاور به شهادت ميرسه روحش شاد و شفاعتش در ان دنيا نصيب ما باشد
ما در اين وقت كه فتنه ها زياد شده و در حال شديدتر شدن است، بايد بشتابيم تا در اين خط بمانيم و از آن محافظت كنيم. برادرانم از تسليم در برابر ظالمان و سازش با آنان پرهيز كنيد، زيرا تجربه ي بنده در زندان به من چيزهاي زيادي آموخت، مسائلي وجود دارد كه از مرگ سختتر و تلختر است مانند خواري و ذليلت زير دست يهود و مزدورانش.
به شما توصيه مي كنم هركجا كه هستيد در خدمت اين خط باشيد حتي در خطوط پشت جبهه چون پيروزي بر ستم بالاترين هدف است،

و اين يكي از دو خير است (شهادت يا پيروزي) و علل پيروزي ممكن است در خطوط عقب باشد. در پيروزي، هم براي امام زمان(عج) و هم براي ملت سعادت است و در تعجيل فرج كمك مي‌كند.
به خانواده و فرزندان خوب توجه كنيد، چون تربيت كردن يك نسل منتظر امام زمان(عج) و پيرو خط رهبري آقاي خامنه‌اي و سيدحسن نصرالله يكي از كارهايي است كه انسان را به مقام شهدا مي‌رساند اما در اين وقت كه فتنه ها زياد شده و در حال شديدتر شدن است، بايد بشتابيم تا در اين خط بمانيم و از آن محافظت كنيم و تا ميتوانيم تلاش و صبر كنيم، چون اين راه سخت و دشوار است.
پدر جانم، متشكرم براي اين همه تلاشي كه كردي تا مرا تربيت كني و اهتمام داشتي تا بهترين دانشها را بدست بياورم و هرگز فراموش نميكنم وقتي كه دستم را مي‌گرفتي و به حسينيه ميبردي و اين نخستين گام بود.
مادر گرامي عزيزم، زبان و قلب و جانم ناتوان از تشكر شما هستند، خدا اجرتان را پيش حضرت زهرا(س) و زينب(س) محفوظ دارد زيرا شما شكنجه هاي اسارت و ظلم، توسط يهوديان و مزدورانشان را در زندان خيام چشيديد پس خداوند اجرتان دهد و به شما بهترين جزا عطا كند
فرزندانم، امير و شهيد! امير، اسم تو را اين گذاشتم چون شهدا اميران اهل بهشت‌اند. اما تو اي بچه و كودك كوچكم شهيد، اسمت واضح است و نياز به تعبير ندارد.
همه را به تقواي الهي توصيه ميكنم و پيروي از خط ولايت فقيه، سيد علي خامنه اي و سيد حسن نصرالله‎ و با تمام توان در خدمت به خط حزب‌الله كوشا باشيد و در كسب علم كوشا باشيد، تا به حزب الله خدمت كنيد و به زندگي امام حسين عليه السلام و اهل بيت خوبش تأمل كنيد و براي آن حضرت نوكري كنيد حتي مثل جَون، كه با نوكري براي ابي عبداله الحسين عليه السلام به رستگاري بزرگي نائل شد.
از غرور و تكبر و رفتن دنبال پست‌ها و مسئوليت‌ها خودداري كنيد زندگينامه ي امام خميني(ره) و سيد محمدباقر صدر را بخوانيد. به اسلام خدمت كنيد و به خود خدمت نكنيد و خدا در دنيا و آخرت خيرتان دهد.
منبع: معاونت پژوهش و مطالعات راهبردی

افزودن نظر جدید

Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.