1394/8/27
تعداد نظرات:0
10:49
شماره مطلب:1394827791
-A A +A

چهل روز از شهادت سردار همدانی گذشت

سردار همدانی یکی از فرماندهان نخبه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بودند که از شهادت این فرمانده سپاه چهل روز می گذرد.ایشان تجربه ی فرماندهی جنگ‌های ناهمتراز و تجربه ی جنگ تحمیلی در استان‌های غربی ، فرماندهی سپاه محمد رسول‌الله و مشاور فرمانده کل سپاه و جانشین قرارگاه امام حسین (ع) را در کارنامه داشتند.
سردار سرتیپ پاسدار حسین همدانی از فرماندهان دوران دفاع مقدس و از مستشاران ارشد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و از مدافعان حرم در طول سال های گذشته که نقش تعیین کننده ای در حفظ و حراست حرم حضرت زینب (س) و کمک و تقویت جبهه مقاومت اسلامی در جنگ تروریستی سوریه داشتند ، ترس و وحشت سردار همدانی در دل تروریست‌های تکفیری داعش، احرار الشام، جبهه النصره، جیش الاسلام دلهره شدیدی ایجاد کرده بود و این تروریست‌ها که در نامردی شهره هستند. سردار همدانی همچون مولایش امام حسین(ع) جانانه در جبهه‌های مقاومت ایفای نقش کرد و همچون اماحسین (ع) به درجه رفیع شهادت نائل شد و به آرزوی دیرینه خود دست یافت.
بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، سردار همدانی به همراه تعدادی از دوستانشان سپاه همدان را تاسیس کردند و در واقع ایشان یکی از عناصر اصلی تاسیس این سپاه بودند. با تشکیل سپاه همدان در سال ۵۸، ایشان در مناطقی از کشور مانند کردستان و غرب شامل شهرهای مریوان، مهاباد و پاوه به همراه رزمندگان استان همدان حضور پیدا کرد و از همان روزهای نخست نقش فرماندهی و عملیاتی داشتند.
در مدتی که ایشان در کردستان بودند رشادت‌های بسیاری نشان دادند، شهید همدانی در آزادسازی پاوه به همراه شهید چمران حضور داشتند و در بحث سرکوب جدایی طلبان و ضدانقلاب در مهاباد نیز فداکاری کردند که این‌ها مربوط به قبل از جنگ است و با شروع جنگ ایشان یکی از فرماندهان شاخص در غرب کشور بودند.
سردار سرتیپ همدانی، مفتخر به دریافت دو نشان فتح از دست مقام معظم رهبری به دلیل هدایت و فرماندهی موفق لشکرهای تحت امر در دوران دفاع مقدس بود .
یکی از کارهای جاودانه و موثر ایشان تشکیل باغ موزه دفاع مقدس همدان است، شاید در کشور دو سه باغ موزه با این کیفیت تشکیل شده باشد که باغ موزه تهران بعد از همدان راه اندازی شد و اولین باغ موزه مربوط به کرمان است که به همت سردار قاسم سلیمانی راه اندازی شد و دومین باغ موزه مربوط به همدان است که به همت شهید همدانی را اندازی شد.
شهید سردار همدانی دارای ۲ فرزند پسر و ۲ فرزند دختر است، به سردار همدانی در سوریه “ابووهب” می‌گفتند زیرا اوبه نام فرزند بزرگش “وهب” نام گرفته است.
منیع" پایگاه خبری تفتان ما

افزودن نظر جدید

Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.